Senovinės muzikos ansamblis“ Sol Mare“
Padovanos Jums neišdildomas akimirkas, klausant jų muzikavimo. Kalėdinė dvasia pripildys jūsų širdis gerumo , kilnumo ir pasitikėjimo. Užsakymo anketą rasite čia.

 

 

Aušra Kuraitė ir Vaiva Purlytė
Koncertinėje programoje ,,Muzikos šviesa“
Jums ir Jūsų namams. Užsakymo anketą rasite čia.

 

 

  

                                                                                                     Užsakymo anketą rasite čia.

Neringos muziejai jau III-ąjį kartą kviečia muziejų kurti kartu!

Neringos savivaldybė

Sulaukę nuoširdaus Kuršių nerijos bendruomenės palaikymo, Neringos muziejai jau trečius metus iš eilės rengia gyvosios istorijos parodą „Muziejų kuriame kartu“, kurios kūrėjais kviečia tapti kiekvieną, kurio širdis priklauso Mažosios (Prūsų) Lietuvos kraštui. Šių metų parodos tema – „Ką mes radom Čia atvykę“.

Tapti parodos bendraautoriais galima itin paprastai: tereikia iki šių metų lapkričio 21 d. į Kuršių nerijos istorijos muziejų (Pamario g. 53, Nida) atgabenti savo saugomą „relikviją“, savo asmeninę „muziejinę vertybę“, kuri mena tuos laikus, kuomet jūs ar jūsų šeima atsikėlė gyventi čia - į Mažąją (Prūsų) Lietuvą, į Kuršių neriją, galbūt net daiktą, kuris buvo rastas čia atvykus!

Kiekvieno žmogaus atneštos „relikvijos“ ir taps parodos „Muziejų kuriame kartu“ eksponatais, demonstruojamais drauge su trumpomis daiktų istorijomis: ką ir kodėl jie reiškia savo šeimininkui, kas yra vienas esmingiausių šio gyvosios istorijos „muziejaus“ akcentų. Juk visi pasaulio muziejai yra pripildyti ne ko kito, o kadaise žmogaus kasdienybėje naudotų, konkrečiam laikmečiui įprastų daiktų, kurie tik per laiko distanciją tapo beasmeniais istoriją užkodavusiais objektai.

Parodos „Muziejų kuriame kartu 2018“ eksponatu gali tapti: bet koks objektas, kuris buvo rastas atsikėlus gyventi į marių vandenų skalaujamą kraštą, kuris, galbūt, priklausė seniesiems Kuršių nerijos, Mažosios (Prūsų) Lietuvos gyventojams dar prieš Antrąjį pasaulinį karą. Tai gali būti ir nuotrauka, kurioje buvo užfiksuota tai, ką naujakurio akys išvydo prieš save, įžengus į šią smėlio žemę. Eksponatu gali būti ir bet koks žmogui svarbus daiktas, kurį, kaip asmeninę ar šeimos relikviją atsigabeno Čia – į naujuosius namus pamaryje. Visi daiktai bus grąžinti savininkams parodai pasibaigus.

Gyvenimas taip jau surėdytas, kad kiekvienas anksčiau ar vėliau tapsime istorija, todėl Neringos muziejai kviečia nieko neatidėliojant jau dabar kurti „gyvą“ muziejų kartu, leidžiant kiekvienam, kurių širdys priklauso šiam įstabiam kraštui, prisidėti prie jo ir mūsų pačių istorijų pažinimo, patyrimo iš vidaus –jautriau ir giliau pažinti šalia esantį.

„Projektas „Muziejų kuriame kartu“ leidžia ne tik sutelkti bendruomenę, bet ir analizuoti svarbius klausimus: kas ir kodėl tampa istorija, kaip atsitiktinumas tampa lemiamu istoriniu veiksniu? Kadangi Kuršių nerijos istorija turi ypatingą daugiasluoksnę, multikultūrinę sanklodą, tad šiais metais skatiname Neringos ir kitų pamario miestų gyventojus pasidalinti kūrimosi šiame krašte po Antrojo pasaulinio karo atmintimi bei tai liudijančiais objektais, kuriuos saugojame dėl įvairiausių priežasčių“, – kviečia Neringos muziejai direktorė dr. Lina Motuzienė.

2016 ir 2017 metais Neringos muziejų surengtos gyvosios istorijos parodos „Muziejų kuriame kartu“ leido iš arti prisiliesti prie šiandienos Kuršių nerijos gyventojų istorijų. Abi ankstesnės parodos gvildeno skirtingus klausimus: pirmoji aktualizavo patį atminties fenomeną, prisiminimo išlaikymo svarbą kiekvienam iš mūsų. Antrojoje parodoje pažvelgta į sovietinio periodo atmintį, kurioje susipynę ir jautri, skausminga patirtis, ir jaunatviškas šėlsmas, ir pasipriešinimo režimui karštis, ir šeimų kūrimosi romantika.

Parodos „Muziejų kuriame kartu 2018: „Ką mes radom Čia atvykę“ atidarymas vyks šių metų lapkričio 23 d. 17 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje Nidoje. Susipažinti su gyvosios istorijos „relikvijomis“ bus galima iki 2019 m. sausio 19 d.

Neringos muziejų informacija www.neringosmuziejai.lt